Úvodní strana
O násRepertoárSouborFotogalerieVstupenkyKontakt

Jan Kříž

Ačkoliv jeho rodištěm je severočeský Liberec, vyrostl v Českých Budějovicích. Narodil se do divadelní rodiny jejíž tradice sahá několik generací zpět. V jižních čechách se také tři roky věnoval na závodní úrovni latinsko-americkým tancům.Střední školu uměleckých řemesel se zaměřením na hračky a dekorativní předměty absolvoval v Brně. Zde se začal věnovat jinému tanci.

Ve street dance má na kontě několik medailí na mistrovstvých republiky. V Brně navázal studiem scénografie na JAMU. Jako výtvarník se uplatnil v Městském divadle Mladá Boleslav, Divadle F. X. Šaldy v Liberci či DJKT v Plzni. Na divadelním jevišti se objevoval od malička. Z malých dětských úloh se postupně dostal ke scénickému čtení v Brně a muzikálovým produkcím.

Začal se věnovat soukromému studiu zpěvu u p. Vavrečkové. Účinkoval v muzikálech „Kniha džungle“ (DJKT Plzeň – role Hanuman), „West Side Story“ (Divadlo opery a baletu Ústí nad Labem – role Pruďas) a „Koločava“ (DJKT Plzeň – role Adam Chrepta). V současné době ho lze vidět v hlavní roli Bena v muzikálu Daniela Landy „TOUHA“ na prknech divadla Kalich v Praze. K malým pěveckým úspěchům řadí i 15. příčku ve třetí řadě soutěže Česko hledá Superstar.

| tisk | pdf |
Copyright: Dasha Bláhová © 2006-2019 • Design: Jan ChaloupekPowered by: Web2.czTech. support: Xland.CZ
Intimní divadlo Bláhové Dášitel.: +420.606 564 044 • e-mail: