Úvodní strana
O násRepertoárSouborFotogalerieVstupenkyKontakt

Repertoár Intimního divadla

Intimní divadlo uvádí NOVOU KOMEDII "MOUCHA NA ZDI",
která navazuje na dramturgii dřívějších titulů her
s intimními tématy mužů a žen a jejich možných a nemožných vztahů.

Komedie Moucha na zdi od autorky Peta Murray.
Hrají: Dáša Bláhová a Vladimír Kratina s profesionálními tanečníky společenského tance jako jejich alter-ega v režii Ireny Žantovské.
Komedie MOUCHA NA ZDI je příběh starších manželů, jejichž život nabral jiný směr. Soutěžení ve společenských tancích je celý život spojovalo, život bez tance je rozděluje,Hlavně proto, že obyčejný svět kolem nich se náhle řídí jinými pravidly.Nic není jak bylo. Co dál?
Jako se moucha sedící na zdi dívá na mne a bojí se pohnout,abych ji nepraštil, tak se dívám na svůj život.Já a moje žena jsme byli šťastni. Vyhrávali jsme soutěže společenských tanců. Pak ji kamarádky poradily koupit si vibrátor, číst divné knížky a náš svět se zbláznil, říká například muž protagonista. Hru protagonistů plnou sebeironie,slovíčkaření,nedorozumění a komických situací doplňuje dobová hudba a tanec mladých tanečníků ze Stardance,kteří hrají jejich alter ega. 
Manželé jsou DÁŠA BLÁHOVÁ a VLADIMÍR KRATINA , tanečníci jsou ze 4té řady STARDANCE, vítězka ALICE STODULKOVÁ s Pavlem Křížem a MICHAL KURTIŠ s Anetou Langerovou.
program (pdf 0,8 MB) promo (pdf 4,2 MB) poster A4 (pdf 0,2 MB) vstupenky

 

 • OBNOVUJEME Tělo - Eve Ensler - Po třech úspěšných sezónách, pro velký zájem obnovujeme licenci!
  Po kultovních Monolozích Vagíny opět hrajeme od stejné autorky Eve Ensler tentokrát o těle celém hru Tělo. Základní linií této inscenace je obraz našeho těla jako symbolu obrazu nás samých, který ovšem spočívá na další silné rovině významového sdělení - a tou je mediální obraz našeho ideálního těla podle reklamních odborníků z lifestylových časopisů a modelingových agentur. Nástup globalizace s sebou přináší také globalizované, masmediálně zabalené a reklamně upravené návody na to, jak správně a dobře vypadat. A zástupy žen, které podléhají a snaží se dostát ideálu někdy i za cenu násilí na sobě samých.

  Hrají: J. Asterová, D. Bláhová, M. Sajlerová - Režie: I. Žantovská
  program (pdf 1,7 MB) poster (pdf 3,0 MB) vstupenky

 • Monology Vagíny - Eve Ensler - DESÁTÁ SEZÓNA od r. 2002
  Tato dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Byla uvítána jako bible pro novou generaci žen. Toto vtipné a neuctivé, soucitné i moudré dílo, oceněné cenou OBIE, vyjadřuje ty nejhlubší ženské fantazie a obavy a zaručuje, že se po jeho zhlédnutí nikdo nebude dívat na ženské tělo ani na sex stejně jako předtím.
  Hrají: D. Bláhová, A. Polívková nebo J. Asterová, M. Sajlerová - Režie: I. Žantovská
  program (pdf 0,6 MB) poster (pdf 0,1 MB) vstupenky

 • Mrchy - Alma De Groen
  Slovo mrcha je víceznačné. Samozřejmě označuje ženu, která jde tvrdě a bez obalu za svým cílem. To čtyři hrdinky této hry jistě splňují. Mrcha ale také může být bytost politováníhodná, oběť vlastních nebo cizích intrik, s nimiž nedokázala sehrát vítězný souboj.  V každé „mrše“ je nebo může být zranitelná křehkost, která má převlek mrchy jako krunýř před vnějším světem. A konečně – jste-li mrcha, je často dáno situací: jednou vy obelstíte druhou, podruhé ona vás. Obě dvě ale prohrajete, protože jste paradoxně jen velmi malé mrchy. Někde za zády se vám směje váš osud, a ten umí být někdy fakt pěkná mrcha!
  Hrají: D. Batulková, D. Bláhová, N. Divíšková, L. Skopalová - Režie: I. Žantovská
  program (pdf 1,2 MB) poster (pdf 2,7 MB) vstupenky

 • Evropa - Michael Gow
  Hra Evropa je příběhem dvou odlišných lidí – mladého Australana přijíždějícího do srdce Evropy, aby se setkal s obdivovanou stárnoucí herečkou. Oba dva přinášejí naprosto odlišné kulturní a osobnostní dispozice, jsou v mnohém smyslu naprosto nesourodou dvojicí plnou protikladů, a přesto mezi nimi vznikne zvláštní, hluboké pouto, a tento vztah je oba dva poznamená a obohatí o dosud nepoznané hodnoty.
  Hrají: N. Boudová, J. Kříž - Režie I. Žantovská
  program (pdf 1,1 MB) poster (pdf 3,5 MB) vstupenky
| tisk | pdf |
Copyright: Dasha Bláhová © 2006-2019 • Design: Jan ChaloupekPowered by: Web2.czTech. support: Xland.CZ
Intimní divadlo Bláhové Dášitel.: +420.606 564 044 • e-mail: